Kohe on saabumas juulikuu, käes on suur suvi  ja inspiratsiooni leiab kõikjalt loodusest.

Juuli on niplajatele päris tihe kuu ka ürituste poolest.

15-16 juuli Pärnus on rahvusvaheline pitsinäitus, mille teemaks on Ehe pits on Ehe. Samal ajal toimub ka niplispitsi õpituba, mille juhendajaks on õpetaja Venemaalt. Siinkohal jõudu ja jaksu Eevale ürituse korraldamisel! Tartust saadame sinna oma tööd ning tublimad osalevad ka õpitoas.

Samal ajal on aga Hiiumaal Sõru Käsitöö- ja Kunstipäevad. Toimub see 14-17 juuli ja asukohaks Sõru sadam. Külastame ka Kärdlas omatoodangu laata ning Hiiu Folki. Täpsema info leiate õige varsti http://www.etnobuss.ee/ lehelt.

Kohe järgmisel nädalavahetusel on Tartu Hansapäevad (22-24 juuli), kus võite leida tervet trobikonda osavaid niplajaid oma töid ja tegemisi näitamas Jaanilinnas.Püüame ennast kolme päeva vahel ära jaotada nii, et pidevalt oleks kohal 2-3 inimest. Nii et kes satub mitu korda mööda minema, see võik iga kord asja üle vaadata, sest nii möndagi võib olla muutunud. Hansapäevadel on võimalus ka ise pitsi tegemist proovida. Selleks tulge meie juurde ja varuge natukene aega ja kannatust. Õpetame meelsasti esimesed võtted selgaks ning mine tea, äkki nakatute ka pitsipisikuga!

Juuli lõpus saabub see tore hetk kui saab minna Saksamaale niplispitsi õpetajate koolitusele Schönseesse. Minu selle aasta õppimise teemaks on flandria pits, mida valmistatakse puuvillasest niidist nr 100. Ise ma poleks seda valinud, pidasin õige keeruliseks ja liiga peeneks. Kuid õpetaja Jose arvas, et pole siin midagi karta, tuleb ära õppida. Kuna õpetaja käsk on seaduseks, siis ei mingit vastu vaidlemist. Õnneks oli mul aega terve aasta sellega leppida ja nüüd on vaim valmis. Nii et kallid õpilased Eestis, pange Teie ka sügiseks vaim valmis, hakkame õppima midagi väga peent ja ilusat!

Schönseest toome koju ka seal olnud näituse Eesti pitsidest. Näitus on üleval olnud alates 24 maist.

Nii et kui juuli läbi saab ja osa augustist ka, siis oleme jälle ilusamad ja targemad kui praegu. Ilusat suve jätku kõigile ja kohtumiseni üritustel!